Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин
08 червня 2011

Земельна реформа в Україні: Скасування мораторію

Суспільство і більшість політичних сил визнали неминучість формування ринку земель сільськогосподарського призначення. Проте через відсутність чіткої державної політики і брак інформації більшість громадян побоюється, що запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення призведе до втрати ними своїх земельних ділянок, унеможливить користування землями громадського фонду, вихід до лісу, води. Як наслідок, значна частина громадянського суспільства виступає проти відміни мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Україна має всі можливості для того, щоб перетворити земельну реформу із непопулярної у популярну. З одного боку, в суспільстві існує надзвичайна незадоволеність станом земельних питань, адже більшість сільських жителів мають у власності земельні ділянки, але не можуть цією власністю повноцінно розпоряджатися. З іншого – в відсутність ринку землі не дозволяє підвищувати ефективність сільськогосподарського виробництва та збільшувати інвестиції.

Активізація публічного діалогу і використання інструментів публічної політики через залучення усіх зацікавлених сторін до визначення перешкод земельної реформи та необхідних політичних рішень, з’ясування їх позицій, мобілізації підтримки прибічників реформи та нейтралізації її опонентів, дозволить уряду обрати оптимальну конфігурацію земельної реформи, яка забезпечить захист прав власників земельних ділянок та врахує інтереси як сільських жителів – власників землі, так і інших громадян, які не мають землі.

Прикріплені файли: Land_Reform_ENG.pdf , Land Reform.ppt , Land_Reform_UKR_A4.pdf

Матерiали по темi