Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин

Новини

10 жовтня 2011

Книгу Реймонда Дж. Страйка "Управління аналітичними центрами" вперше перекладено російською

"Книга допомагає пом'якшити парадоксальну ситуацію, коли організації, покликані підвищувати ефективність державного управління у своїх країнах, самі часто погано вправляються з цією задачею, і справляється із цією задачею блискуче"
09 вересня 2011

Вітаємо інтерна МЦПД Вівіку Вільямс, стипендіатку програми імені Фулбрайта 2011-12

МЦПД з радістю повідомляє, що Вівіка Вільямс, яка проходила стажування у Центрі впродовж 2010-2011 років за стипендією Гілмана, отримала студентську стипендію імені Фулбрайта (США) в Україні на 2011-12 роки та буде продовжувати співпрацювати з нами в галузі енергетики.
08 вересня 2011

Реформи в Україні: Захищаючи українських споживачів

Захист споживачів – невід’ємна частина прав людини. Історія регулювання та практики в цій сфері починається зі здобуття незалежності Україною 1991 року, коли було ухвалено відповідний рамковий закон. Ця система походить від детальних радянських технічних стандартів якості, що забезпечували однорідність продукції в усьому СРСР, жорстко обмежуючи їх різноманітність і кількість. Однак у відкритій ринковій економіці такі стандарти не працюють: замість гарантування безпечності для споживачів вони створюють бюрократичний тиск на підприємства.
Автор: Ігор Шевляков
07 вересня 2011

Реформи в Україні: Регіональна інтеграція

Українське громадянське суспільство та більшість політичних сил усвідомлюють: Україна належить до Європи і заслуговує на те, щоб стати повноправною державою – членом ЄС, коли буде до цього готова. Український народ та уряд також виступають за взаємовигідні, дружні, стабільні та передбачувані відносини стратегічного партнерства з Росією. Ці два вектори інколи видаються суперечливими, проте завдання уряду та громадянського суспільства – зробити їх доповнюючими один одного у такий спосіб, який би дав змогу отримувати вигоду від обох як усій Україні, так і реґіонам, до яких вона належить.
23 серпня 2011

Інтерв’ю Віри Нанівської, директора МЦПД, газеті «День» напередодні Дня незалежностi.

Радикальна зміна економічної та політичної системи, яка відбулася на початку 90-х, запровадження приватної власності та ліквідація монополії комуністичної партії – до сьогоднішнього дня не забезпечена відповідними інституціями демократичного ринкового державного управління. Ми зберегли верховенство влади і не створили верховенства права тому, що зберегли недоторканними розвалини радянської державної адміністрації та командно-адміністративні принципи законодавства.
Автор: Віра Нанівська , Віра Нанівська
08 серпня 2011

Реформа трудового законодавства

Основна проблема у сфері праці – невідповідність наявних регуляторних актів, досі радянських за своєю суттю, та їхнього інституційного забезпечення реальним відносинам між працівниками та роботодавцями, властивим демократичному устрою та ринковій економіці.
01 серпня 2011

Освітня реформа

Україна має всі можливості, щоб підвищити якість освіти та забезпечити її взаємозв’язок із ринком праці. Всі зацікавлені сторони поділяють необхідність проведення реформи. Проте бачення механізмів реалізації та глибини реформи різняться.
Автор: Наталія Бородчук