Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин
01 липня 2013

Економічний прогноз: «Бюджет буде переглянуто в другому півріччі»

Триває уповільнення зростання доходів бюджету. У січні-травні доходи Державного бюджету збільшилися лише на 1,5% до відповідного періоду попереднього року. Доходи загального фонду Держбюджету зросли на 2,4%. Фактична динаміка бюджетних доходів набагато гірша за планову (передбачено, що 2013 року доходи Державного бюджету збільшаться на 4,9%, зокрема доходи загального фонду – на 9%).

Повільне зростання доходів бюджету пов’язане з рецесією та низькою інфляцією. ВВП скоротився на 1,1% у першому кварталі, споживчі ціни зросли на 0,2% у січні-травні.

Динаміка бюджетних доходів погіршуватиметься надалі. Через зменшення імпорту скорочуватимуться надходження від ПДВ, який є найбільшим джерелом доходів бюджету. Крім того, може уповільнитися зростання обсягів авансових платежів із податку на прибуток (які в січні-квітні 2013 року зумовили суттєве збільшення находжень від цього податку), адже з березня 2013 року підприємства, що не мали прибутку в першому кварталі 2013 року, не повинні сплачувати авансові внески.

На думку МЦПД, уряд має найближчим часом подати до парламенту новий варіант бюджету на поточний рік, у якому буде скорочено видатки та збільшено граничний рівень дефіциту. Інакше виконання бюджету малоймовірне.

* * *

Економічний прогноз МЦПД

Економічний прогноз МЦПД, що допоможе вам у виробленні стратегічних рішень, складається з таких компонентів:

  1. Економічна статистика – набір ключових соціально-економічних показників, необхідних для ведення бізнесу в Україні. Документ містить дані Державного комітету статистики, Національного Банку, Державного казначейства України. Він також включає індекси споживчих настроїв та інфляційних очікувань, розраховані GfK Україна. Показники на поточний рік наведено у щоквартальній, а для поточного кварталу – у щомісячній деталізації.
  2. Розрахунки та прогноз – макроекономічний прогноз на три роки та база даних економічних показників за п’ять років. Цей файл у форматі MS Excel містить 10 таблиць та близько 40 прогнозованих показників, що детально описують економіку України: національні рахунки, виробництво, монетарний сектор, доходи та витрати домогосподарств.
  3. Аналіз та прогноз – презентація у MS Power Point, що описує поточну ситуацію в українській економіці і представляє базовий сценарій трирічного прогнозу та ризики відхилення від нього.

Видання розповсюджується в електронному вигляді українською та англійською мовами за ціною однієї версії.

Якщо ви хочете передплатити цей продукт, будь ласка, звертайтеся до Андрія Вальчишина: avalchyshyn@icps.kiev.ua; тел./факc.: (044) 484 44 11.

Наші експерти готують незалежний аналіз та прогноз з 1998 року, використовуючи методологію, якої навчилися в економістів The Conference Board of Canada. Завдяки макроекономічним прогнозам, МЦПД здобув репутацію одного з провідних незалежних аналітичних центрів, що досліджують економічну ситуацію в Україні. Наш прогноз не залежить від політичних інтересів чи поглядів будь-яких комерційних або державних структур, тому думка експертів Економічного прогнозу авторитетна і для уряду у визначені напрямів державної політики, і для компаній, які прагнуть підвищити свою ефективність.