Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин
03 червня 2013

Вибір Європи з Амандою Пол


23 травня експерт брюссельського аналітичного Центру європейської політики Аманда Пол дала ексклюзивне інтерв’ю Якубу Парушінскі – головному редактору видання «Kyivpost».

Загалом Аманда позитивно налаштована щодо ймовірного підписання угоди. Проте експерт наголосила, що попри активний процес реформ, Україна все ж залишається непередбачуваною.

І слова А. Пол справдились – нещодавно Президент України Віктор Янукович заявив, що 31 травня буде підписано меморандум про отримання Україною статусу спостерігача у Митному Союзі. Цей крок видається направду нелогічним з огляду на запуск державної машини реформування на шляху до підписання УВТ з Європейським Союзом. Чи означатиме це лише формальні сусідські взаємини зі східним сусідом? Чи означає це відмову від євроамбіцій України? Як українські очільники зможуть пояснити цей крок як громадськості, так і європейцям? Схоже, що українська влада все ще намагається грати гру буферної зони, яку давно вже програла.

Володимир Панченко – директор МЦПД – зазначив три можливі сценарії розвитку України: імітація єврореформ, євразійський шлях або ж, врешті-решт, підписання Угоди про асоціацію. На думку В. Панченка, громадськість має бути більш проінформована щодо ЄС загалом, як і щодо візового питання.

Аманда Пол висловила цікаву думку, що після Помаранчевої революції ЄС неодноразово звинувачували у тому, що якби тоді Європейський Союз подав Україні чітку перспективу членства, теперішня політична ситуація в Україні була б іншою. Аманда переконана, що, попри все, Угода про асоціацію має великий шанс на підписання.

Варто зауважити, що геополітичний простір на євразійському континенті дійсно може ґрунтовно змінитись після підписання Угоди, саме підписання Угоди все ще під питанням. У разі ж підписання Європейський Союз матиме змогу значно посилити свої позиції як міжнародний гравець. У випадку непідписання, швидше за все, Україна дрейфуватиме у бік наближення з Росією.