Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин
11 березня 2013

Українським сім’ям не вигідно зберігати заощадження в золоті

Впродовж останнього року попит на золото в світі впав, а ціни на нього не виросли. Найбільші золоті фонди почали знижати свої активи. Економісти пояснюють це низьким рівнем інфляції і стабілізацією фінансової ситуації, - повідомляє «Обозреватель». Експерт МЦПД Олександр Жолудь розповів, чи вигідно українцям за таких умов зберігати заощадження в золоті.

Він «прив'язав» питання ціни золота до ціни металу. На його думку, ціна на золото в Україні, залежна від ціни на міжнародних ринках, може змінитися, якщо з'являться додаткові податки на дорогоцінний метал.

«Попит на золото формують побоювання інвесторів з приводу поведінки євро і долара. А я не думаю, що очікується інфляція на ринку євро і долара. Тож я не прогнозую зараз зростання ціни на золото, можливі її коливання в розмірі 15% - через невизначеність в майбутньому», - сказав Жолудь.

Оскільки золото не матиме тренду до зростання, експерт не розглядав би його як інвестицію для української родини. «Для більшості українських сімей золото не є головним способом накопичення, але може мати місце, - зазначив експерт. - Золото можна накопичувати у вигляді монет Нацбанку, злитків. На покупку золотих монет НБУ, наприклад, йдуть великі комісії: їх ціна вище реальних цін на золото, так як саме виготовлення коштує чималих коштів. Тобто, назвати це вигідним придбанням складно».