Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин
09 лютого 2012

Відбувся другий мозковий штурм у Дніпропетровську в рамках проекту "Створення громадської платформи впровадження земельної реформи у Дніпропетровській області"

 
Створення громадської платформи впровадження земельної реформи
у Дніпропетровській області
для моніторингу виконання завдань реформи та захисту прав
землевласників, користувачів та орендарів земельних ділянок

 

9 лютого 2012 року відбувся другий мозковий штурм в рамках проекту у м. Дніпропетровськ у Дніпропетровському державному аграрному університеті по вул. Ворошилова, 25.

Формування ринку земель сільськогосподарського призначення є неминучим в Україні. Дніпропетровська область сьогодні має сприятливі умови та необхідні ресурси, щоб перетворити земельну реформу із непопулярної у популярну. Для цього потрібно залучити представників усіх зацікавлених сторін до моніторингу впровадження земельної реформи в Дніпропетровській області відповідальними органами влади. Це забезпечить захист прав та представлення інтересів усіх груп інтересів.

Міжнародний центр перспективних досліджень (Київ), Дніпропетровська обласна рада, Дніпропетровська обласна асоціація органів місцевого самоврядування, Благодійна організація Дніпровська асоціація розвитку регіонів, Творче об’єднання ЗМІ України «СЛАВУТА» провели другий мозковий штурм в рамках проекту «Створення громадської платформи впровадження земельної реформи у Дніпропетровській області для моніторингу виконання завдань реформи та захисту прав людини». Проект виконує Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Під час мозкового штурму відбулося представлення та обговорення:

  • Публічного документа про земельну реформу в Дніпропетровській області (варіант 2 із врахованими коментарями з першого мозкового штурму),
  • Концепції громадської платформи впровадження земельної реформи у Дніпропетровській області (варіант 2 із врахованими пропозиціями з першого мозкового штурму),
  • Технічного завдання для здійснення моніторингу виконання завдань земельної реформи органами місцевого самоврядування.

Детальніше про проект і механізми забезпечення його життєдіяльності розповіла Директор МЦПД Віра Нанівська:

«Проект передбачає, що громадська платформа має обов’язкові два компоненти: публічний документ про реформу, максимально деталізований і вичерпний, та моніторинг.
Для забезпечення життєдіяльності функцій моніторингу в громадських платформах необхідно, щоб зі сторони керівництва області та державних структур, які відповідають за земельну реформу, завдання відслідковування зворотного зв’язку щодо точного виконання завдань реформи та випадків порушень прав людини увійшло в посадові обов’язки. А зі сторони громадянського суспільства – крім активності тих, для кого це має значення, можна лише рекомендувати ці дві функції моніторингу ввести в усі існуючі вже і майбутні проекти, пов’язані з громадянським суспільством та земельною реформою.»
 

 
 
 
 

Матерiали по темi