Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин
15 березня 2011

Зробити зміни можливими

Про зміни сьогодні говорять усі, але для кожної людини і для кожної країни це слово має різний зміст. Для своєї передвиборної кампанії Барак Обама обрав “зміни” як ключове слово. Це привело його до президентства. В Україні “зміни” політичним лозунгом ніколи не були, але, ставши Президентом, Віктор Янукович одразу розпочав реформи та зміни, які мають перетворити урядову машину на ефективну й спроможну виконувати політичні завдання та рішення.

Українцям здається, що в державі потрібно змінювати все, бо в Україні є проблеми і в охороні здоров’я, і в соціальному захисті, і у сфері транспорту, і з дерегуляцією. Та це все лише симптоми однієї проблеми – неадекватної дисфункціональної державної управлінської машини. Неможливо ані реформувати охорону здоров’я, не розуміючи, як мають змінитися функції державного органу, відповідального за сферу охорони здоров’я, ані запроваджувати дерегуляцію, не передбачивши, як потрібно змінити орган держави, що займається регуляцією.

Українська проблема з реформами пов’язана суто з реформуванням радянських державних інституцій, які вже давно не працюють, але досі існують в Україні. Ця реформа розпочалася ще 1992 року ліквідацією монополії державної власності, реставрацією приватної власності, створенням умов для реальної політичної конкуренції та свободи слова, але її досі не завершено.

Зміни в Україні можна зробити можливими, лише перетворивши розвалений радянський державний апарат на демократичний. Це єдина реформа, яка потрібна Україні і завдяки якій усі інші реформи складуться, наче пазл.

Директор МЦПД,

Віра Нанівська

Читати та коментувати "Зробити  зміни  можливими" на

Facebook