Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин
21 листопада 2011

Чотири моря: різні політики – спільне майбутнє?

Вступ до Європейського Союзу нових держав-членів, більшість з яких розміщуються в Центральній Європі, не тільки географічно створює “ширшу Європу”, а й має вагомий вплив на стратегічні відносини і політику прилеглих реґіонів. Зокрема одне з найголовніших стратегічних надбань, яке отримав ЄC, – вихід до Чорного моря, а з ним і сусідство з новими державами, потенційні можливості, нові проблеми та виклики, з якими треба працювати.

Експерти МЦПД пропонують ознайомитися із матеріалами дослідження субреґіональної інтеґрації в реґіонах чотирьох морів Європейського Союзу – Балтійського, Середземного, Каспійського та Чорного.

МЦПД підготував відео-блог про проект, а також публікацію Європейські акценти, із аналізом ризиків та загроз для міжнародного співробітництва в регіоні Чорного моря.

Аналіз проводився за такими темами: чотири свободи, безпека та політичні питання, енергетика і транспорт, довкілля та морська політика.

Детальнішу інформацію про проект та результати досліджень можна знайти на сайті проекту “Чотири моря”. Проект здійснюється за підтримки Європейської Комісії в рамках 7­ої Рамкової дослідницької програми.

Читайте також:

 

 

Матерiали по темi