Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Головна сторiнка   Пріоритети   Енергетика та довкілля
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин

Енергетика та довкілля

Як реформувати енергетичний сектор України? Що дасть країні приєднання до Енергетичної Спільноти? Чи є альтернатива російському газу? Як здійснити перехід на ринкові ціни за енергоносії? ...

29 квітня 2013

Україна на межі енергетичної бідності: як захистити вразливі соціальні групи

Що таке енергетична бідність по-українськи? Чи здатні громадяни України задовольнити свої базові енергетичні потреби? Яка роль незалежних дослідницьких центрів у вирішенні енергетичних проблем? Читайте в новій публікації МЦПД.
18 листопада 2011

Біла книга "Зменшення викидів у тепловій електроенергетиці України через виконання вимог Європейського енергетичного співтовариства"

Документ з аналізу політики, який підготовлено в рамках проекту “Стратегія інтеґрації України в Європейське енергетичне співтовариство”
Автор: Ільдар Ґазізуллін , Ларіон Лозовий , Ігор Богатирьов
18 жовтня 2011

Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник

Метою реформи газового ринку має стати захист інтересів споживачів і постачальників газу. Україна може це зробити, виконавши взяті зобов’язання перед ЄнС, зокрема вимог Третього енергетичного пакета ЄС. Передбачені ними структурні перетворення газового ринку, передусім розукрупнення «Нафтогазу», якісно підвищать його прозорість і рівень конкуренції на ньому.
Автор: Ільдар Ґазізуллін , Ларіон Лозовий
04 квітня 2011

Ігри з енергією

Роль США у відносинах між Європою та Росією у сфері постачання природного газу
Автор: Вівіка Вільямс
22 липня 2010

Виклики для енергетичної безпеки України: сучасний стан – 2010

Виклики для енергетичної безпеки України: сучасний стан – 2010 Енергетична сфера – один з найважливіших і невід’ємних складників економічного комплексу України. Водночас енергетична безпека є одним з найслабших складників національної безпеки нашої держави. Головна причина цього – відсутність зв’язку між документом стратегії та діями на енергетичному ринку України. Автор: Ігор Жовква ,
28 травня 2010

Стратегічні пріоритети зміцнення енергетичної безпеки України до 2030 року

Стратегічні пріоритети зміцнення енергетичної безпеки України до 2030 року Енергетична безпека нині є однією з ключових сфер, які визначають економічний розвиток держави та її роль на міжнародній арені. 28 травня відбулася презентація проекту МЦПД “Стратегічні пріоритети зміцнення енергетичної безпеки України до 2030 року”.
Автор: Ірина Патроник
29 грудня 2009

Газовий конфлікт 2010: бути чи не бути?

Із наближенням нового 2010 року ЄС, затамувавши подих, очікує, який новорічний подарунок Україна та Росія зроблять цього року: стабільні газові поставки чи новий газовий конфлікт. Насправді, безперебійність транзитних поставок російського газу через Україну досі не можна гарантувати. Вони є під загрозою зриву щомісяця.