Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин
11 квітня 2011

Європейська вертикаль

Аналізуючи нещодавно низьку якість виконання Україною пріоритетів Порядку денного асоціації Україна - ЄС, ми дійшли висновку, що першопричиною цих лих є низька адміністративна здатність органів влади у виконанні ПДА, що у свою чергу пов’язано зі слабкістю (або відсутністю) ефективного механізму координації та контролю.

Серед запропонованих нами шляхів подолання цієї хвороби було створення уповноваженого координаційного органу з питань європейської інтеґрації.

Можливо ця істина стала очевидною не лише для незалежних аналітиків, але й для чиновників, наділених відповідними повноваженнями. Як би там не було, але відповідно до Указу Президента від 5 квітня 2011 року № 352/2011 "Деякі питання Адміністрації Президента України" у складі Адміністрації Президента утворено Управління з питань європейської інтеґрації.

Про що свідчить це рішення?

Перш за все – це опосередкований сигнал щодо стратегічного курсу України. На фоні "оптимістичних" заяв деяких чиновників щодо можливого приєднання України в липні цього року до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану – досить вчасний сигнал.

По друге, це свідчить про розуміння на найвищому рівні того, що європейська інтеґрації України не є суто міжнародним питанням. Насправді питання європейської інтеґрації тісно пов’язані з впровадженням нової економічної політики та реформуванням соціальної сфери.

І нарешті останнє за списком, але важливе за значенням – це рішення свідчить про незадовільну роботу органів влади практично за всіма напрямками, що стосуються європейської інтеґрації. Найбільш красномовним прикладом цієї незадовільної роботи є пусті клітини оцінки прогресу виконання плану-графіку реформ за напрямком "Міжнародна інтеґрація та співпраця" програми економічних реформ.

Отже, будемо сподіватися, що створення Управління європейської інтеґрації у складі Адміністрації Президента України стане першим кроком у побудові ефективної євроінтеґраційної адміністративної системи.