Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин

Олександр Квасневський

Олександр Квасневський
Голова Наглядової Ради

  • Президент Республіки Польща 1995—2005
  • Почесний професор Джорджтаунівського університету
  • Голова Европейскої ради з толерантності та взаємоповаги
  • Голова Наглядової ради Фонду «Amicus Europae»
  • Голова Ради Ялтинської європейської стратегії


Олександр Квасневський, якого двічі обирали президентом Польщі, є одним з провідних державних діячів нашого часу. Прагматичний, однак принциповий політик, О.Квасневський провів успішну кампанію за прийняття нової Конституції Польщі. Однак ще важливішими видаються його зусилля, спрямовані на вступ Польщі до Європейського Союзу, які увінчалися успіхом 1 травня 2004 року. Він також є автором Ризької ініціативи 2002 року, форуму для співпраці між державами Центральної Європи, мета якої – подальше розширення НАТО та ЄС.

О.Квасневський – палкий прихильник євроатлантичної інтеграції, брав активну участь у зусиллях, спрямованих на приєднання Польщі та Литви до НАТО, а також обстоював вступ до альянсу інших країн-кандидатів, зокрема України. Він невтомно працював задля підтримки регіонального миру та стабільності. Один з найактивніших адвокатів України в Європі, О.Квасневський наприкінці 2004 року зіграв надзвичайно важливу роль як посередник у мирному вирішенні Помаранчевої революції.

О.Квасневський – видатний учений програми Вивчення глобального лідерства в Університеті Джорджтауна, де у Школі зовнішньополітичної служби ім. Едмунда Волша він викладає сучасну європейську політику, трансатлантичні відносини та демократизацію в Центральній та Східній Європі. Крім того, він є членом Ради опікунів Школи врядування ім. Герті в Берліні та головою Європейської ради толерантності та примирення.