Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин

Анатолій Пінчук

Анатолій Пінчук
Старший аналітик, Директор програми електроенергетики та енергетичної безпеки

  • Стратегічне управління
  • Державне будівництво
  • Економічна та фіскальна політика
  • Енергетична та економічна безпека


З 1992 року по 1996 рік працював радником голови Дніпропетровської обласної ради та обладміністрації. Був членом Центральної Виборчої комісії України. Був одним з ініціаторів створення та Віце-президентом Асоціації молодих українських політиків і політологів.

З 1996 року по 2001 рік працював на керівних посадах національних інформаційно-аналітичних структур, таких як Українська інформаційна фундація та Інформаційна агенція України.

З 2001 року очолює Український центр розвитку зовнішньоекономічних відносин. Під його керівництвом розроблено 17 законопроектів по вдосконаленню умов розвитку й ведення бізнесу, податковим реформам, інвестуванню й функціонуванню ВЕЗ, ТПР; створенню конкурентного середовища в енергетиці, ЖКГ, освіті; стимулюванню українського кіно - та телевиробництва; стимулюванню розвитку місцевого самоврядування, інтеграції України в ЄС. Був одним з ініціаторів створення та членом Спільної парламентсько-урядової комісії з інтеграції України до Світової організації торгівлі. Він також був членом Ради підприємців при Кабінеті міністрів України та Міжвідомчої робочої групи щодо впровадження електронного документообігу в Україні.

В рамках діяльності Громадянської Асамблеї України(ГАУ), співголовою Координаційної Ради якої він є, під його керівництвом було розроблено та презентовано Громадянський законодавчий пакет (законопроекти Про вибори президента України», «Про порядок підготовки і затвердження нової редакції Конституції України (щодо забезпечення прозорості та фінансової звітності політичними партіями)», «Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення прозорості прийняття рішень та фінансової звітності органами державної влади, місцевого самоврядування»).

Анатолій Пінчук є також президентом ВГО «Українська стратегія» та членом Координаційної Ради Коаліції малого та середнього бізнесу, в рамках діяльності яких під його керівництвом було розроблено законопроекти «Про єдиний соціальний внесок та Про податок з фізичних осіб та Концепцію Громадянської соціальної реформи».

Останнім часом Анатолій Пінчук займається питаннями реформування енергетичного сектору України та економічної безпеки.

Мови: українська, російська, англійська.