Міжнародний центр перспективних досліджень
Зворотний зв'язок Мапа сайту Версія для друку
Підписка на публікації
RSS стрiчка новин
29 квітня 2013

Як вплинула фінансова криза на відносини між Україною та ЄС

У вузькому колі МЦПД обговорив інтелектуальний доробок французького економіста Жана-Люка Грео. Учасники обговорили світові тенденції розвитку економіки та економічні перспективи європейської інтеграції для України. Також міркували, як європейські експерти повинні говорити про ЄС, приїжджаючи в Україну. 

 

Жан-Люк Грео

Французький економіст. Впродовж тривалого часу працював в Національній раді роботодавців Франції (CNPF) та консультував Рух підприємництва Франції (MEDEF), що був створений у 1998 році та очолювався Ніколя Саркозі. Останні кілька років займається науково-дослідною роботою. Часто виступає в медіа. Є членом наукової ради Фундації «Res Publica».

Жан-Люк Грео є одним з небагатьох економістів, які передбачили фінансову кризу в США 2007 року (книга «Будучність капіталізму», 2005). У тій же книзі ставить під сумнів ряд сучасних уявлень про глобалізацію, в тому числі заперечує, що втрати робочих місць у промисловості можна компенсувати за рахунок новостворених робочих місць у секторі послуг, а також, в цілому, заперечує теорію порівняльних переваг. Жан-Люк Грео позиціонує себе як прихильника протекціонізму та правоцентристської ліберальної традиції.